Loading...

Bu Kapı Süsü Tasarımlarına Bayıldım!

Kışın tamam da, yılın diğer zamanlarında niye yılbaşı temalı kapı süsü kullanalım ki? İlkbahar ve yaz için tasarlanmış bu süsler hem tazelik duygusu veriyor, hem de eğlenceli. Üstelik çoğu da “kendin yap”.  

Her mevsime ayrı kapı süsü ve kapı çelengi yapma fikrine ne diyorsunuz? Bu tasarımlara göz atarken kendi kapınız için neler kullanabileceğinizi düşünmeye başlayacaksınız bence.

Bu süslerde kurutulmuş veya yapay çiçekler kullanılmış. Kendi kapı çelenginizi yapmak için hasır veya benzeri doğal malzemeleri yapı marketlerden ve internetten kolayca bulabilirsiniz.

Favorilerimden biri de bu kapı süsü

Hasır veya plastik çelengin altına karton koyarak sprey boya ile istenilen renge boyanabilir. Asmak için ise kurdele, kemer tokası gibi aksesuarlardan faydalanılıyor.

Sade bir kapı süsü modeli
Kurutulmuş ot ve kumaş çiçeklerinden oluşan kapı süsü

Yapay çiçek tasarımlarında yumuşak dokulu kumaşları daha çok seviyorum.

Kurutulmuş ortancalarla yapılan bir kapı süsü koyu mavi kapıda çok hoş durmuş. Ortancaya da bayılırım.

Pastel renklerden oluşan kapı süsü
Kapı süsü limon figürlü tasarım

Alttaki meyveli tasarımı etsy.com adlı e-ticaret sitesinde gördüm. Çok şık, gerçek gibi duruyor. Ama fiyatı ise gerçeküstü, 149 dolar!  

Yaz için kapı süsü modelleri
Kapı süsü tasarımları

Kapı süsü yapmak için seçeceğiniz temaya göre kullanılacak birçok malzeme var. Örneğin jüt halat, jüt kumaş, sakallı ip, kordon ip, mukavva, keçe, kumaş çiçekler, kurutulmuş çiçek-dal-yaprak-kozalak, deniz kabuğu, istiridye, denizyıldızı, minik figürler, ahşap aksesuarlar, yapay meyveler…

Daha fazla tasarım örneği için etsy.com ve ebay sitelerinden de fikir alınabilir.

Şifalı su tarifleri ile serinlemek isteyenler?

Bunları da beğenebilirsiniz